World of Tanks

World of Tanks 8.11

O grze mmo World of Tanks jest ostatnio coraz głośniej, a liczba graczy rośnie w bardzo dużym tempie. Sukces i popularność World of Tanks zawdzięcza głównie oryginalnej, wciągającej tematyce, dobrej oprawie graficznej i ciekawemu pomysłowi. Zacznijmy jednak od początku, World of Tanks to drużynowa (team based) gra mmo odzwierciedlająca duże walki czołgów i wojsk opancerzonych. Jeśli zmęczyły Cię już gry mmorpg w przeróżnych światach fantasy, ciągłe klepanie questów i zabijanie rzeszy potworów, World of Tanks rejestracja może stanowić dla Ciebie ciekawą alternatywę.

Ta nowa gra mmo w dosyć ciekawy sposób łączy elementy kilku gatunków. Znajdziemy tu więc domieszkę symulatora czołgu, dynamicznej strzelanki, taktycznej strategii i gry rpg (rozwój i rozbudowa naszego czołgu i załogi za zdobyte doświadczenie i pieniądze). Dodatkowym atutem, którego nie możemy lekceważyć to dostępność tej gry. World of Tank jest DARMOWĄ grą mmo, wystarczy prosta rejestracja i pobranie klienta gry i już po chwili możemy wziąć udział w pierwszej walce.

Gracze W World of Tanks mają do dyspozycji ponad 150 czołgów i innych pojazdów, głównie z okresu II Wojny Światowej. W dniu premiery wersji oficjalnej (wcześniej gracze mogli uczestniczyć w beta wersji) dostępne były czołgi niemieckie, amerykańskie i radzieckie. Oczywiście nie możemy sobie na początku rozgrywki wybrać najlepszego czołgu. Naszą karierę czołgisty zaczynamy z najsłabszym pojazdem i wraz z kolejnymi walkami zdobywamy doświadczenie i pieniądze. Dzięki nim możemy między innymi szkolić naszą załogę, kupować specjalną amunicję czy ulepszenia do naszej maszyny czy w końcu kupić nowy czołg. Wybór maszyn jest jak już wspomniałem imponujący, ponad 150 różnych historycznych modeli broni pancernej, a w tym szybkie i zwrotne lekkie czołgi, wielozadaniowe czołgi średnie, powolne ale dysponujące dużą siłą ognia i pancerzem ciężkie czołgi czy w końcu samobieżna artyleria dalekiego zasięgu.

Bardzo dużą rolę w World of Tanks odgrywa praca zespołowa, nawet świetny gracz z dobrym czołgiem nie zawsze poradzi sobie w pojedynkę. Razem z grupą innych graczy może jednak stworzyć niepokonaną formację pancerną.

Podsumowując World of Tanks zdecydowanie zasługuje na uznanie i zainteresowanie graczy chociażby ze względu na nowatorskie podejście do gier mmo. Kolejny plus to tematyka nawiązująca do II Wojny Światowej i wojsk pancernych. Trzecia niezaprzeczalna zaleta to fakt, że World on Tanks możemy pobrać za darmo i legalnie.

 

Zostaw komentarz