World of Warcraft Dranei – opis rasy.

World of Warcraft

Draenei są przybyszami z obcej planety. Bardzo dawno temu byli rasą zwaną Eredarami. Charakterystyczne dla tej rasy było umiłowanie spokoju oraz zainteresowanie magią. Eredarowie do tego stopnia opanowali magię, że przestali się starzeć i stali się nieśmiertelni. Nie uszło to uwadze Sargerasa. Zaproponował on władcom Eredarów (Archimondowi, Kil’Jaedenowi oraz Velenowi) jeszcze większą moc niż teraz posiadają w zamian za posłuszeństwo. Dwóch pierwszych się zgodziło, natomiast Velen przejrzał demoniczny plan Sargeasa dzięki wizji Naaru – istocie z czystego światła. Velen starał się przekonać populację Eredarów, że czeka ich zagłada jednak Archimond oraz Kil’Jeaden podpisali pakt z Sargeasem przez co stali się jego plugawymi demonami. Jedyną opcją była ucieczka z ich planety wraz z tymi, którzy u jego boku pozostali.Tych właśnie nazwał mianem Draenei co oznaczało „Wygnańcy”. Velen oraz Draenei podróżowali na okręcie Naaru między planetami przez bardzo długie lata. Nigdzie nie zatrzymywali się na dłużej. W końcu nastąpiła awaria ich pojazdu, tym samym rozbili się na planecie zamieszkiwanej przez orków. Przez tysiące lat Draenei wraz z Orkami żyli w zgodzie. Na kilkadziesiąt lat przed fabułą World of Warcraft – mroczny wysłannik Kil’Jeadena odnalazł Velena i jego lud. Wysłannik doniósł o tym swemu władcy, który z kolei zaproponował orkom potężną, złą moc. Orkowie przyjęli tę propozycje, ale otrzymali rozkaz zgładzenia populacji Draenei na co przystali. Orkowie prawie doszczętnie wybili Draenei, a ich stolica została niemalże doszczętnie zniszczona. Velen wraz z garstką niedobitków zbiegł na bagna Zangarmarsh. Postanowili oni uciec z tej planety lokalizując kolejny okręt Naaru. Został on jednak podbity przez Krwawe Elfy. Po licznych bitwach udało się Velenowi oraz jego Draenei podbić pewną część okrętu. Jednak na skutek walk okręt się zepsuł i w konsekwencji rozbił w świecie Azeroth u wybrzeży Kalimdoru. Ocaleni Draenei nawiązali przyjazne stosunki z lokalnymi rasami, które były powiązane z Nocnymi Elfami. Przedstawiono Draeneiów elfom i wysłuchawszy ich historii zaproponowali im stanie się członkami przymierza. To dosyć długa historia rasy miłującej pokój. Teraz zobaczmy jak wygląda to w grze.

Sprawdź i przetestuj najlepsze darmowe gry mmorpg – zobacz Runes of Magic rejestracja lub mmo fantasy z ogromnymi bitwami PvP Shaiya.

Stolicą Draenei jest Exodar (podbita przez Draenei część okrętu Naaru). Lokacją startową jest Ammen Vale na Auzermyst Isle. Posługują się swoim językiem oraz jako członkowie przymierza znają też języki ogólny czyli język ludzi. Grając Draenei nie możemy wcielić się w klasę Rogue, Druida, Warlocka. Podobnie jak w przypadku Blood Elfów, Draenei jest klasą wprowadzoną wraz z pierwszym dodatkiem – The Burning Crusade. Co do bonusów rasowych to pierwszym z nich jest zwiększenie Jewelcraftingu o 10. Draenei często więc wybierają tą profesję. Drugi bonus jest aktywnym skillem i z pewnością spodoba się wszystkim healom. Gift of The Naaru leczy nasze życie przez 15 sekund o wartość zależną od naszego Attack power lub Spell power. Trzecim bonusem jest zwiększone prawdopodobieństwo trafienia przeciwnika wręcz oraz magią o 1%. Rzecz jakby nie patrzeć przydatna chociaż ważniejszy jest chyba czwarty bonus czyli zwiększona ochrona przed magią shadow. Draenei jest ciekawą rasą, która posiada bardzo ciekawy i odmienny wygląd od wszystkich innych członków Przymierza. Niesłychanie pięknym miejscem jest ich stolica Exodar, która zbudowana jest z fioletowych kryształów i prezentuje się naprawdę mistycznie. Draenei to umiłowanie pokoju i spokoju – należy jednak do najrzadziej wybieranych ras.

Zostaw komentarz