World of Warcraft Gnomy – opis rasy.

World of Warcraft

Gnomy jak nie trudno się domyślić są najmniejszą rasą w World of Warcraft. Niektórzy mówią, że podczas walki czasami bardzo trudno je dostrzec. Gnomy to mechanicy oraz majsterkowicze. To ich pasja i powołanie i głównie w ten sposób walczyli przeciwko hordzie. Wymyślali różne wymyślne maszyny, które dostarczali wojskom przymierza i które siały postrach wśród wrogów. Gnomy to sympatyczne i bardzo mądre stworzenia, których zostało już bardzo mało. Przejdźmy do historii tej rasy. Nikt tak naprawdę nie wiedział wiele o gnomach. Dla większości świata Azeroth były one tak naprawdę mitem. Historię gnomów odkryły dopiero krasnoludy. Okazało się, że gnomy swój początek mają w Ulduarze.Początkowo gnomy były robotami czyli tzw. mechagnomy. Zostały one podobno również stworzone przez jednego z tytanów tak jak rasa krasnoludów. Przejście z formy robota do postaci ludzkiej było naturalnym procesem i również odwracalnym dzięki postaci Gearmastera Mechazoda. Żaden gnom jednak nie chciał powracać do swojej mechanicznej postaci. Do pierwszych kontaktów innych ras z gnomami doszło gdy krasnoludy odnalazły wioskę gnomów. Byli oni zadziwieni postępem technologicznym gnomów, który wyprzedzał o tysiące lat rozwój krasnoludów. Od tej pory te dwie rasy zaczęły wspierać się nawzajem dzięki czemu gnomy dostały pozwolenie od krasnoludów na wybudowanie swojej stolicy – Gnomeregan – u podnóży Dun Morogh. Większość broni i maszynerii krasnoludów była projektem gnomów, z kolei Gnomeregan miał prawo d połowy zasobów mineralnych Dun Morogh. Gdy nastąpił najazd Płonącego Legionu, Gnomy nie wsparły militarnie Przymierza co zszokowało wszystkich. Dzięki ich projektom udało się jednak odeprzeć najazd Legionu co nie tłumaczyło niejakiej „zdrady” w postaci nieprzyłączenia się do walki.

Chciałbyś pograć w World of Warcraft ale nie uśmiecha Ci się comiesięczne opłacanie abonamentu? Wypróbuj Runes of Magic, rozbudowane darmowe MMORPG w świecie fantasy.

Po trzeciej wojnie Przymierze odkryło, że wrodzy Troggowie powstali z pod ziemi i zaatakowali Gnomeregan. Gnomy wiedziały, że ich sojusznicy muszą pokonać Płonący Legion dlatego postanowili stawić czoła Troggom sami. Niestety podczas tych walk Gnomeregan zostało zniszczone, a ponad połowa populacji gnomów wybita. Reszcie udało się schronić u krasnoludów w Ironforge. Podczas wydarzeń w World of Warcraft gnomy to rasa tułająca się po całym świecie. Spotkać ich można wszędzie, najwięcej żyje obecnie w Ironforge. Ich celem jest jeszcze głębsze poznanie techniki aby móc stworzyć maszyny, które pozwolą im odbić ich stolicę i przywrócić blask tamtych dni. Warto dodać, że populacja gnomów od ponad pół wieku nie posiada ani króla ani królowej. Obecnym przywódcą jest Gelbin Mekkatorque.

Gnomy jak już było napisane na początku to stworzenia bardzo przyjazne. Najbardziej zaprzyjaźnieni są oni naturalnie z krasnoludami. W ich oczach rasy nocnych elfów oraz taurenów są zbyt prymitywne aby z nimi zawiązywać jakieś koneksje, natomiast do krwawych elfów trzymają spory dystans. Gnomy niechęcią darzą orków oraz przede wszystkim odwiecznych rywali – gobliny z którymi nieustannie ścigają się w wymiarze rozwoju technologii. No to teraz do gry. Wybierając gnoma zaczynamy w Train Depot w Gnomeregan. Kiedyś Lokacją startową był Dun Morogh, ale zmiana nadeszła wraz z dodatkiem Cataclysm. Gnomy posługują się językiem gnomów ( Gnomish) oraz językiem ludzi. Ich wierzchowcem jest mechaniczny struś ( Mechanostrider) Jeżeli chodzi o wybór klas dla gnoma, jest on dosyć okrojony. Nie mamy dostępu do Druida, Shamana, Paladyna, Huntera. Za to mamy aż pięć bonusów rasowych. Pierwszy z nich do +15 do Engineeringu. Większość osób posiadających tą profesję to oczywiście gnomy. Ta rasa ma ponadto zwiększony resistance na magię typu Arcane. Trzeci bonus to Escape Artist, który pozwala wydostać się z efektów, które nas spowalniają. Również coś dla casterów – maksymalna mana zwiększona o 5% to bonus 4. Ostatni bonus zwiększa expertise podczas używania sztyletów i mieczy jednoręcznych.

WoW Gnomy

Zostaw komentarz