Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Warcraft Gobliny - opis rasy. | Gry MMO

World of Warcraft Gobliny – opis rasy.

World of Warcraft

Gobliny są bardzo starą rasą. Większość uważa, że jest to rasa spokrewniona z trollami, pierwotnie będąca w ich niewoli. Wydobywały one dla trolli cenne surowce a jakakolwiek próba sprzeciwienia się była karana śmiercią. I tak to trwało do momentu kiedy okazało się, że promieniowanie kryształu wydobywanego przez gobliny, podnosiło ich inteligencję. Z czasem gobliny osiągnęły znacznie wyższy stopień inteligencji niż trolle, które nimi rządziły. Kiedy dostatecznie się „wykształciły”, zaczęły knuć plany dotyczące odzyskania wolności. W końcu wybucha zorganizowany w kopalni bunt. Gobliny zdziesiątkowały wroga, ale nie dzięki swojej sile, a maszynom, które skonstruowali. Zaawansowanie techniczne tych maszyn przeważyło szalę zwycięstwo na stronę Goblinów. Niedobitki trolli uciekły, a kopalnia w której do tej pory gobliny pracowały, stała się ich stolicą – Undermią.Wkrótce po tym, w Azeroth doszło do katastrofy w wyniku której znaczna część Kalimdoru została zalana wodą. Kataklizm zniszczył pokłady surowca, który dawał inteligencję goblinom, dlatego też ich mechaniczna cywilizacja podupadła. Po jakimś czasie gobliny to istoty, które wciąż są w stanie tworzyć mechaniczne konstrukcje jednak są one gorszej jakości i mniej pomysłowe niż te, wymyślone przez ich przodków. Są one także bardziej podatne na zepsucie. Rządzi nimi chęć zysku i cechuje je spryt, wykorzystują innych aby osiągnąć swoje cele, które były materialne. Do tego czasu synonimem goblina było złoto i chciwość. Tak sobie żyły gobliny dopóki nie nadszedł kataklizm (tak, chodzi o dodatek World of Warcraft: Cataclysm). Jak wiadomo Deathwing zniszczył całe Azeroth, w tym podziemny świat goblinów. Gobliny miały dwa wyjścia – oddać się w ręce Deathwinga lub uciekać. Większość z goblinów postanowiła uciekać i po tułaczce rozbiła się u wybrzeży Zaginionych Wysp, gdzie postanowiły odbudować w spokoju swą populację. Niedługo trwał ich spokój. Na ten teren najechało Przymierze.

World of Warcraft jest dla Ciebie za drogie? Sprawdź za darmo Runes of Magic – bezpłatna, rozbudowana gra mmorpg w świecie fantasy.

W tym starciu gobliny przegrały zdecydowanie, ale za to udało im się uratować jednego orka z pokładu. Gobliny jak to gobliny miały szczęście – tym orkiem był sam wielki król Thrall we własnej osobie. W zamian za uratowanie życia, Thrall zaproponował im członkostwo w Hordzie, na co gobliny zgodziły się gdyż do tej pory nie miały żadnych sojuszników. Z wyglądu gobliny to niewysokie, niewiele mniejsze od krasnoluda, zielone stwory, których głównym zajęciem jest handel wszelakimi dobrami oraz wytwarzanie konstrukcji mechanicznych. Nie jest to absolutnie przyjazna rasa, liczy się dla nich tylko zysk i są w stanie oszukać każdego byle tylko zyskać.

Społeczeństwo goblinów nie należy do najbardziej harmonijnych. Gobliny rywalizują z Gnomami w aspekcie technologii. Gobliny tworzą jednak bardziej chaotyczne i mniej stabilne konstrukcje, jednak dzieła goblinów mogą wyrządzić większą szkodę i są bardziej trwałe. Gobliny są potentatem w dziedzinie transportu, ich pojazdy są bardzo szybkim i popularnym transportem w całym Azeroth. Z kim głównie trzymają? Z tym kto więcej zapłaci. Przywódcą goblinów jest Książe Gallywix. No to teraz od strony gry. Lokacją startową goblinów jest Kezan. Naturalnie gobliny posługują się swoim językiem, ale znają też język orków. Jest to rasa dostępna dla gracza od wprowadzenia ostatniego dodatku – Cataclysm. Bardzo ciekawy jest Mount goblinów. Jest to mechaniczny pojazd będący ich własnym dziełem. Przypomina on trochę bolid F1 i naprawdę jest jednym z ciekawszych mountów w tej grze. Co do bonusów rasowych to mamy ich kilka. Są one dosyć ciekawe. Pierwszym bonusem i zarazem umiejętnością aktywną jest Rocket Jump, który umożliwia skok przy użyciu posiadanej przez nas zawsze rakiety. Drugi aktywny skill to wystrzelenie rakiety w przeciwnika. Trzeci bonus to zwiększona szybkość ataku o 1%. Ostatni bonus to bonus do alchemii +15.

WoW Gobliny

Zostaw komentarz