Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Warcraft - poradnik Mage. | Gry MMO

World of Warcraft – poradnik Mage.

World of Warcraft poradnik mage

Mage jest postacią z jednej strony ciekawą, a z drugiej nieco statyczną. Warunkują to wszystko drzewka talentów jakie Mage posiada. Zacznijmy od tego najciekawszego. To oczywiście Frost czyli specjalizacja PvP. Prawdopodobnie nie istnieje w świecie World of Warcraft druga postać, która tak jest w stanie „robić w konia” przeciwników jak Frost Mage.  Frost jest specjalizacją, w której często leveluje się postać co jest jednak błędne, gdyż Frost na początkowych poziomach nie jest najlepszy. Ale o levelowaniu za chwilę.Gra Frost Mage powinna być stosowana we wszystkich aspektach PvP na maksymalnym poziomie, zarówno w Battlegroundach jak i arenach. Frost Mage bazuje na zamrażaniu i zadawaniu krytycznych obrażeń. Frost Mag skupia się na trzymaniu przeciwnika  z dala od siebie, nie daje mu możliwości zrobienia czegokolwiek, a w razie przedostania się do nas przeciwnika, posiadamy Frost Armor przez co jesteśmy nietykalni. No, ale zacznijmy od początku. Levelujemy maga zawsze w specjalizacji Fire. Fire posiada potężny Damage i jesteśmy w stanie zabić przeciwnika jednym czarem (Pyroblast). Fire opiera się również na debuffach typu burn itp. Jest to słuszna droga rozwoju Mage do maksymalnego poziomu, bo przecież w lvlowaniu postaci chodzi o to aby zrobić to jak najszybciej, a specjalizacja Frost niestety tego nam nie daje.

Jeżeli chodzi o statystyki to naturalnie interesuje nas Stamina oraz Intellect. Oczywiście najważniejszy jest Intellect ponieważ ile byśmy nie posiadali staminy to i tak będziemy mieć mało życia, w końcu gramy postacią papierową – casterem. Nie było mowy jeszcze o trzeciej specjalizacji Maga czyli Arcane. Aktualnie Arcane to najsłuszniejszy build na PvE czyli większe raidy oraz instancje. Od zawsze styl Arcane charakteryzowała ogromna ilość pochłanianej many dlatego w przypadku levelingu odpada. Połowę naszego expienia spędzilibyśmy siedząc na ziemi i regenerując manę. Zresztą Arcane staje się efektowny dopiero na maksymalnym poziomie, wcześniej raczej nie posiada zbyt dużej siły.

Gra Mage jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Przede wszystkim ważne jest to aby oddać uderzenie jako pierwsi. Jeżeli pierwszy dopadnie nas przeciwnik, to znajdziemy się w niekomfortowej sytuacji. W takich sytuacjach mag posiada wiele rozwiązań, ale te konkretniejsze przychodzą z późniejszym poziomem. Na początku będziemy sobie musieli radzić z jedną umiejętnością, która unieruchamia przeciwnika na kilka sekund. Jest to Frost Nova. Levelowanie Mage nie należy do najprzyjemniejszych i to powiedzą wszyscy doświadczeni gracze. Kiedy już jednak osiągniemy maksymalny poziom to zaczyna się „dobry etap”. Odpowiednia i dosyć prosta rotacja Arcane Maga z łatwością pozwala na osiągnięcie najlepszego DPS ( Damage Per Second) w drużynie. W ogóle Mage uważany jest za postać, która posiada największy DPS w grze. Jest w tym wiele prawdy ponieważ Mage na maksymalnym poziomie, ubrany w dobry set sieje prawdziwe spustoszenie na raidach. Mage jako klasa ogólnie nie należy do łatwych jednakże jest często wybierany bo mimo wszystko jest to klasa dająca dużo frajdy, zwłaszcza w specjalizacji Frost. Gra Magiem uczy myślenia (w odróżnieniu od gry paladynem np.) Z początku Mage może zniechęcać jednakże jest to postać, która rozkręca się z każdym poziomem i stanowi bardzo cenną wartość w każdym rodzaju walki. W obecnej wersji gry, specjalizacja Fire pozostaje trochę w tyle. Jest to specjalizacja wybierana głownie w środkowej fazie gry ( 40-70lvl) oraz czasami na raidy i instancje.

4 Responses to “World of Warcraft – poradnik Mage.”

 1. Zajebisty says:

  Nie zgadzam się z poradnikiem 😀

 2. MeiraS_PL says:

  Małe pytanko. Mianowicje kliknąłem na misje prawym i coś nacisnołem i wtedy misja znikneła, nie to nie był addon

 3. error323 says:

  i co to juz wszystko tylko jedna strona? A gdzie reszta przeciez podobno to poradnik….???

 4. BlueTow says:

  heh o talentach tez mało napisane… Można też było dodać jakie rzeczy najlepiej kupowac dla maga..

Zostaw komentarz