World of Warcraft – poradnik Rogue.

World of Warcraft poradnik Rogue.

Rogue jest jedną z najczęściej wybieranych klas w World of Warcraft. Dlaczego? Ponieważ jest jedną z najciekawszych klas pod kątem grania. Niestety albo i stety jest też jedną z najtrudniejszych do prowadzenia postaci. Mimo iż Rogue jest klasą, która typowo skupia się na zadawaniu obrażeń, to jednak może to robić na różne sposoby. Wszystko zależy od rodzaju gry jaki dla siebie wybierzemy. To jednak będzie interesowało nas dopiero na końcu, bo najpierw przecież trzeba osiągnąć maksymalny lvl a dopiero potem myśleć o raidach czy battlegroundach.Rogue posiada trzy drzewka rozwoju. Pierwsze to Assasination, ale o nim również później gdyż stanowi niejako połączenie dwóch następnych. Dalej mamy drzewko Combat. Jest ono przeznaczone dla walki broniami takimi jak miecze czy topory, które są niekoniecznie szybkie, ale zadają duże obrażenia. Styl Combat przeznaczony jest dla walki PvE na maksymalnym poziomie oraz najczęściej do lvlowania. Trzecim stylem jest Subtlety, który na obecnej wersji gry pozostaje w wymarciu po znaczącym nerfie głównych skilli.  Subtlety jest to typowy styl Pvp będący kwintesencją  Rogue czyli walki z ukrycia. Ten styl jest bardzo efektowny i zdecydowanie najciekawszy ze wszystkich, jednakże nadaje się obecnie tylko na battlegroundy. Broń docelowa to oczywiście szybki sztylet.

Wracając do Assasination. Ten styl łączy walkę z ukrycia ze stosunkowo dużymi obrażeniami. Główną bronią również jest sztylet. Można by rzec, że to najlepszy styl i chyba to prawda gdyż większość osób go obecnie używa jednakże dopiero na maksymalnym poziomie. Dlaczego? Ponieważ w lvlowaniu średnio się sprawdza. Niektórzy twierdzą, że sprawdza się nawet lepiej niż Combat jednak moim zdaniem są to bzdury. Assasination jest ciekawsze w graniu, ale zdecydowanie szybciej wbijemy maksymalny poziom w Combat.

No to ruszamy.  W przypadku lvlingu w Combat najlepiej jest pakować wszystkie punkty talentów we wszystkie talenty po kolei z tego drzewka. Przejdźmy do najważniejszej kwestii czyli rotacji. Rotacja Rogue jeżeli chodzi o lvlowanie w Combat  wygląda tak samo. Zaczynamy Sinister Strike. Nabijamy 2-3 combo pointy. No właśnie. Rogue jest klasą, która posiada tzw. combo pointy, które uzyskiwane są poprzez różne umiejętności i służą również do aktywowania innych umiejętności. A więc nabijamy 2-3 combo Sinister Strike, następnie używamy Slice&Dice. Ta umiejętność zwiększa naszą szybkość ataku. W przypadku „podrasowania” tej umiejętności talentami, przy naładowaniu 3 combo, trwa przez około 18 sekund. Spokojnie wystarczy nam to na zabicie nawet dwóch przeciwników. Zamiast Slice&Dice można użyć również skilla Rupture, który ładuje przeciwnikowi status bleed (krwawienie) co jak nie trudno się domyśleć, zadaje obrażenia. To oczywiście tylko trzy umiejętności, a Rogue posiada ich mnóstwo. Większość z nich służy zwiększeniu przeżywalności Rogue. Rogue jest klasą, którą niejako można zaliczyć do „wagi piórkowej”. Nie posiada dużo życia, tak naprawdę to mniej ma chyba tylko Mag.  Ma jednak takie umiejętności, które zapewniają mu jedną z najwyższych przeżywalności spośród wszystkich postaci. Np. dzięki umiejętności takiej jak Vanish, które pozwala Rogue na zniknięcie nawet w trakcie walki. Vanish najczęściej stosowany jest w sytuacjach podbramkowych kiedy mamy bardzo mało życia lub jako element rotacji. Jeżeli chodzi o statystyki to u Rogue zawsze wybieramy przedmioty ze Stamina oraz Agility. Stamina zwiększa nam życie oraz zadawane obrażenia natomiast Agility szansę na krytyczne obrażenia oraz szansę na uniknięcie ciosu przeciwnika. Kiedy już osiągniemy maksymalny poziom i postanowimy wybrać drogę PvE, słuszny okaże się najbardziej build Assasination lub Combat a w przypadku wyboru PvP najlepsze będzie również Assasination, ewentualnie Subtlety.

Zostaw komentarz