Lornetka Nikon 16-48X60 Prostaff 3 Fieldscope 48 x 60 mm
- Marka
- Nikon
- Model
- 16-48X60 Prostaff 3 Fieldscope
- Rodzaj
- Luneta prosta
- Waga produktu
- 620,00 g
- Średnica obiektywu
- 60,00 mm
- Informacje dodatkowe
- luneta wodoszczelna, okular w zestawie
Luneta Nikon 16-48x60 PROSTAFF 3 ze statywem polowym (SKU: BDA202SA)
Nikon Prostaff 3 16-48×60 to kompletny, gotowy do pracy zestaw obserwacyjny - luneta oraz składany wysoki statyw polowy, mieszczące się razem w wytrzymałym futerale. Doskonale sprawdza się w przypadku obserwacji dzikich zwierząt, ptaków, w myślistwie.
Zaawansowany układ optyczny z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi na wszystkich powierzchniach soczewek i pryzmatów zapewnia uzyskanie bardzo kontrastowych i jasnych obrazów o naturalnych kolorach. Specjalnie zaprojektowany okular zmiennoogniskowy zapewnia optymalny zakres powiększeń i oferuje przy tym komfortowe odsunięcie źrenicy wyjściowej. Dla zapewnienia większego komfortu obserwacji luneta oferowana jest w zestawie z lekkim statywem polowym oraz futerałem.
Szczelna, pokryta gumą obudowa oraz wypełnienie azotem skutecznie zabezpiecza lunetę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz chroni wnętrze przed wodą i zaparowaniem. Dzięki temu model Prostaff 3 16-48x60 może być używany nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Cechy charakterystyczne
• zwarta i lekka konstrukcja
• wbudowany okular zmiennoogniskowy
• duże odsunięcie źrenicy wyjściowej zapewnia komfort obserwacji także w okularach
• soczewki i pryzmaty pokryte wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewniają jaśniejszy i wyjątkowo wyraźny obraz
• ochronne gumowe elementy korpusu sprawiają, że chwyt jest pewny i wygodny
• wodoszczelność i zabezpieczenie przed zaparowaniem dzięki uszczelnieniom o-ring i wypełnieniu azotem; odporność na wstrząsy dzięki pokryciu gumą
• bezpieczne dla środowiska soczewki i pryzmaty ze szkła ekologicznego
• w zestawie ze składanym statywem i futerałem
Parametry techniczne lunety
• powiększenia: 16-48x
• średnica obiektywu: 60 mm
• rzeczywiste pole widzenia: 2,3° @ 16x
• liniowe pole widzenia z 1000 m: 40 m @ 16x
• średnica źrenicy wyjściowej: 3,8 mm @ 16x
• odsunięcie źrenicy wyjściowej: 19 mm @ 16x
• minimalna odległość obserwacji: 10 m
• długość: 313 mm
• średnica tubusu: 74 mm
• waga: 620 g
• wodoszczelność: tak
• powłoki: wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe
[[LUN16-48X60PROS3_NIK]] wmagazynie.php
| Marka | Nikon |
| Model | 16-48X60 Prostaff 3 Fieldscope |
| Rodzaj | Luneta prosta |
| Waga produktu | 620,00 g |
| Średnica obiektywu | 60,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie |
| Długość całkowita | 31,30 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Konstrukcja pryzmatów | dachopryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 48,00 x |
| Załączone wyposażenie | statyw |
| Minimalna odległość obserwacji | 10,00 m |
| Waga produktu z opakowaniem jednostkowym | 0,620 kg |