Luneta obserwacyjna Bresser 45 stopni 60 x 80 mm
- Marka
- Bresser
- Model
- 45 stopni
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1338,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 80,00 mm
Luneta - Bresser - CORVETTE 20-60x80
Lunety Bresser serii Corvette charakteryzują się dobrą ostrością i wielowarstwowymi powłokami soczewek wykonanych ze szkła BaK4. Dzięki temu szczególnie są polecane do obserwacji przyrody i ptaków.
Wygodny odstęp źrenicy wyjściowej umożliwia komfortowe prowadzenie obserwacji, obejmując całe pole widzenia, także osobom noszącym okulary. Wykręcane muszle oczne (twist-up) zapewnią także komfort obserwacji dla osób bez okularów.
Centralne pokrętło ustawienia ostrości umożliwia szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości dla bezstopniowego powiększenia w zakresie od 20-60 razy.
Ze względu na umiarkowany zakres powiększenia, Bresser Corvette może być używana nawet bez konieczności noszenia statywu. Zwykle wystarczające jest oparcie na balustradzie, gałęzi itp.
Wodoodporny korpus lunety, obracany o około 300o z adapterem statywowym umożliwia prowadzenie komfortowych obserwacji. Wysuwana osłona przeciwsłoneczna zabezpiecza zarówno przed kondensacją wilgoci jak i promieniami słońca.
Na wyposażeniu lunety znajduje się uniwersalny pokrowiec wykonany z wytrzymałego tworzywa oraz statyw stolikowy.
Luneta Corvette 20-60x80 - podstawowe cechy
- uniwersalne zastosowanie na zewnątrz - obserwacje przyrody, ptaków, wydarzeń sportowych
- bezstopniowe powiększenie 20-60x
- optyka wykonana ze szkła BaK-4 wielokrotnie powlekana warstwami antyodbiciowymi
- okular o dużym odstępie źrenicy wyjściowej z wykręcanymi muszlami ocznymi typu twist-up
- jasne, ostre pełne kontrastu obrazy
- wodoodporny, obrotowy korpus
- wysuwana osłona przeciwsłoneczna
- Ustawienie okularu w stosunku do osi optycznej: 45 stopni|kątowe
- Średnica soczewki [mm]: 80
- Powiększenie: 20x-60x
- Pole widzenia z 1000m [m]: 36
- Kolor soczewek: zielony
- Minimalna odległość [m]: 9
- Warstwy antyodbiciowe: FMC
- Pryzmaty: BaK4
- Wodoodporność: TAK
- Kolor korpusu: czarny
- Wymiary [mm]: 470x100x170
- Masa [g]: 1338
- Wyposażenie lunety: pokrowiec ochronny|statyw stolikowy
| Marka | Bresser |
| Model | 45 stopni |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1338,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 80,00 mm |
| Długość całkowita | 470,00 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 9,00 m |