Luneta obserwacyjna Hawke Vantage 20-60x60 kątowa
- Marka
- Hawke
- Model
- 51100
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 795,00 g
- Średnica obiektywu
- 60,00 mm
- Informacje dodatkowe
- luneta wodoszczelna
Luneta obserwacyjna Hawke Nature 20-60x60 (HT3651)
Wodoodporna luneta obserwacyjna o zmiennym powiększeniu. Posiada twardy kuferek transportowy, regulowanej wysokości aluminiowy trójnóg z ruchomą głowicą oraz pokrowiec do bezpiecznego przenoszenia w gotowości do użycia. Okular jest umieszczony pod kątem, dzięki czemu obserwacja może odbywać się wygodnie tak z pozycji stojącej jak i leżąc.
Luneta oferuje obserwatorowi zmienne powiększenie od 20 do 60x przy średnicy obiektywu 60 mm. Dodatkowo obiektyw posiada wysuwaną osłonę, która chroni oczy przed odbijaniem światła słonecznego.
Wysoka transmisja światła układu oraz wyrazistość obserwowanego obiektu jest możliwa dzięki zastosowaniu systemu powłok antyrefleksyjnych FMC (Fully Multi Coated) – polegającego na pokryciu wszystkich elementów układu optycznego (soczewek i pryzmatów) powłokami tlenków tytanu, ograniczających w znacznym stopniu odbicia światła na powierzchniach szkieł.
Dzięki systemowi uszczelek luneta jest całkowicie wodoodporna, może więc być używana nawet podczas ulewnego deszczu.
Zarówno okular jak i obiektyw są zabezpieczone nakładkami ochronnymi, które są zakładane podczas przerwy w obserwacji. Ciekawostką jest umieszczenie w zakrywce obiektywu niewielkiego kompasu.
Dane techniczne
- Powiększenie: 20-60x
- Średnica obiektywu: 60 mm
- Pole widzenia (m/100m):
- - dla powiększenia 20x: 38,4
- - dla powiększenia 60x: 17,4
- Minimalny wyostrzenie: 7 m
- Waga: 795 g
Producent: Hawke Optics, Wielka Brytania
| Marka | Hawke |
| Model | 51100 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 795,00 g |
| Średnica obiektywu | 60,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna |
| Długość całkowita | 35,00 cm |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 7,00 m |