Luneta obserwacyjna Vortex Diamondback HD 20-60x85
- Marka
- Vortex
- Model
- Diamondback HD 20-60x85
- Rodzaj
- Luneta prosta
- Waga produktu
- 1738,00 g
- Średnica obiektywu
- 85,00 mm
- Informacje dodatkowe
- luneta wodoszczelna
Luneta obserwacyjna Vortex Diamondback HD 20-60x85 - prosta (DS-85S)
Luneta obserwacyjna o zmiennym powiększeniu od 20 do 60x i średnicy obiektywu 85 mm. Takie parametry gwarantują jasny, barwny i kontrastowy obraz, nawet przy maksymalnym powiększeniu.
Sercem układu optycznego są soczewki wykonane z wysokiej jakości szkła pokrytego wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną FMC. Ponadto obiektyw lunety wyposażono w wysuwaną osłonę przeciwsłoneczną. Pozwala to na uzyskanie obrazu jakości HD oraz dokładnego odwzorowania kolorów niezależnie od warunków oświetlenia. Okular i obiektyw zostały dodatkowo pokryte powłoką ArmorTec zwiększającą odporność na zarysowania i zabrudzenie.
Szeroki pierścień regulacji powiększenia ułatwia płynną zmianę ogniskowej w szerokim zakresie 20-60x co pozwala na wygodną obserwację rozległych krajobrazów, jak i skupienie się na konkretnym obiekcie. Okular wyposażono w regulację muszli ocznej, co zwiększa komfort użytkowania przez osoby z wadą wzroku.
Wodoodporna obudowa sprawia, że luneta jest odporna na wilgoć, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu soczewek od środka. Korpus pokryto gumą, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i jest odporna na uszkodzenia.
W zestawie znajdują się:
- neoprenowy pokrowiec,
- osłona obiektywu,
- osłona okularu,
- ściereczka do czyszczenia optyki.
Dane techniczne
- Powiększenie: 20-60x
- Średnica obiektywu: 85 mm
- Kątowe pole widzenia: 2,1-1,1 st.
- Liniowe pole widzenia na 1000 m: 36-20 m
- Źrenica wyjściowa: 4,25-1,41 mm
- Odległość od oka: 20 mm
- Minimalna odległość ostrzenia: 7,5 m
- Długość: 400 mm
- Waga: 1738 g
Producent: Vortex Optics, USA
| Marka | Vortex |
| Model | Diamondback HD 20-60x85 |
| Rodzaj | Luneta prosta |
| Waga produktu | 1738,00 g |
| Średnica obiektywu | 85,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna |
| Długość całkowita | 40,00 cm |
| Konstrukcja pryzmatów | dachopryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 7,50 m |