Luneta obserwacyjna Celestron Ultima 65 55 x 65 mm
- Marka
- Celestron
- Model
- Ultima 65
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1050,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 65,00 mm
Luneta Obserwacyjna Ultima 65
Najpopularniejsza seria lunet obserwacyjnych Celestrona - Ultima, to wysokiej jakości oraz ekonomiczne lunety ze zmiennym powiększeniem (zoom), występujące w trzech wielkościach oraz w odmianie prostej i kątowej. Sercem każdej lunety Ultima jest obiektyw achromatyczny z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, który dostarcza czystego, klarownego i ostrego obrazu o wysokim kontraście.Okular zastosowany w lunetach Celestron Ultima pozwala na płynną zmianę powiększenia (przybliżenia) lunety w szerokim zakresie, dzięki czemu lunety Ultima umożliwiają oglądanie zarówno rozległych krajobrazów, jak i skupienie się na konkretnym jego elemencie, np zwierzynie, ptactwie, elementach architektury, czy ludziach. Lunety Celestron Ultima proste znakomicie spisują się w obserwacjach z balkonu, czy z tarasu lub podczas obserwacji terenowych, np drugiego brzegu jeziora. Z kolei lunety kątowe można używać w zasadzie w każdych zastosowaniach, oraz nawet zwrócić je ku niebu, dzięki czemu można oglądać Księżyc, planety czy co jaśniejsze obiekty takie jak mgławice i gromady gwiazd, szczególnie modelem o średnicy 100 mm, który zbiera bardzo dużo światła więc najlepiej nadaje się do obserwacji typowo nocnych. Ultima 65 z kolei jest bardzo kompaktowym instrumentem optycznym, który możesz zabrać dosłownie wszędzie, np do plecaka na wyprawę górską czy rowerową. Lunety o obiektywie 80 są najbardziej uniwersalne, powszechnie są używane w obserwacjach przyrody czy samolotów. Luneta Ultima 65 oferuje zmienne powiększenie (zoom) od 18 do 55x. W komplecie pokrowiec. W zestawie znajduje się także okular pozwalający na uzyskanie powiększeń od 18-55x. Możliwość połączenia z aparatem lustrzanym.
Charakterystyka:
- 65 mm obiektyw - precyzyjnie wykonany obiektyw ze szkła o jakości charakteryzuje niska dyspersja oraz wyraźne oddane detale obrazu z dużym kontrastem
- powłoki Multi-Coated zapewniają wysoką transmisje światła
- wersja kątowa z możliwością obserwacji pod kątem 45 . Kątowa budowa lunety ułatwi ci obserwację w niskich pozycjach, a także sprawi, że będziesz prowadzić ją znacznie dłużej i wygodniej.
- wodoodporność, luneta jest przygotowana na możliwość wystąpienia wilgoci w otoczeniu. Wraz z wodoodpornością w parze idzie odporność na brud i pył.
- okular ze zmiennym powiększeniem, umożliwiający regulowane go w pełnym zakresie
- precyzyjne i intuicyjne pokrętło ustawiania ostrości, gwarantuje szybkie i sprawne jej ustawienie
- możliwość mocowania do statywu wyposażonego w standardowe złączę
- możliwość podpięcia aparatu cyfrowego (DSLR), poprzez odpowiedni pierścień T-2
- wygodny pokrowiec do transportu lunety wraz z paskiem w komplecie
- Symbol u dostawcy: 52248
- Minimalne powiększenie: 18 x
- Maksymalne powiększenie: 55 x
- Średnica obiektywu: 65 mm
- Źrenica wyjściowa: 3.6 - 1.1 mm
- Odległość od oka: 18 mm
- Kątowe pole widzenia: 1.7 - 0.73
- Wodoszczelność: Tak
- Powłoki: MC
- Liniowe pole widzenia na 1000 m: 30-13 m
- Wyposażenie: okular: 7-21 Zoom, miękki pokrowiec pozwalający na prowadzenie obserwacji i przymocowanie lunety do statywu bez zdejmowania go, gwint 1/4" pozwalający na podłączeni do statywu, wbudowany gwint T-2 na okularze
- Waga w kg: 1.049 kg
| Marka | Celestron |
| Model | Ultima 65 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1050,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 65,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie, pokrowiec typu stay-on |
| Długość całkowita | 33,02 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 55,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 6,10 m |