Luneta obserwacyjna Celestron Ultima 65 21 x 65 mm
- Marka
- Celestron
- Model
- Ultima 65
- Rodzaj
- Luneta prosta
- Waga produktu
- 1049,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 65,00 mm
Luneta obserwacyjna Ultima 65 Prosta
Najpopularniejsza seria lunet obserwacyjnych Celestrona - Ultima, to wysokiej jakości oraz ekonomiczne lunety ze zmiennym powiększeniem (zoom), występujące w trzech wielkościach oraz w odmianie prostej i kątowej. Sercem każdej lunety Ultima jest obiektyw achromatyczny z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, który dostarcza czystego, klarownego i ostrego obrazu o wysokim kontraście.Okular zastosowany w lunetach Celestron Ultima pozwala na płynną zmianę powiększenia (przybliżenia) lunety w szerokim zakresie, dzięki czemu lunety Ultima umożliwiają oglądanie zarówno rozległych krajobrazów, jak i skupienie się na konkretnym jego elemencie, np zwierzynie, ptactwie, elementach architektury, czy ludziach.Lunety Celestron Ultima proste znakomicie spisują się w obserwacjach z balkonu, czy z tarasu lub podczas obserwacji terenowych, np drugiego brzegu jeziora. Z kolei lunety kątowe można używać w zasadzie w każdych zastosowaniach, oraz nawet zwrócić je ku niebu, dzięki czemu można oglądać Księżyc, planety czy co jaśniejsze obiekty takie jak mgławice i gromady gwiazd, szczeglnie modelem o średnicy 100 mm, który zbiera bardzo dużo światła więc najlepiej nadaje się do obserwacji typowo nocnych. Ultima 65 z kolei jest bardzo kompaktowym instrumentem optycznym, który możesz zabrać dosłownie wszędzie, np do plecaka na wyprawę górską czy rowerową. Lunety o obiektywie 80 są najbardziej uniwersalne, powszechnie są używane w obserwacjach przyrody czy samolotów.Najbardziej kompaktowy model z serii lunet obserwacyjnych Ultima. Doskonały refraktor do obserwacji przyrody, wodoodporność daje komfort użytkowania nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. W zestawie znajduje się pokrowiec oraz okular pozwalający na uzyskanie powiększeń od 18-55x.
- Symbol u dostawcy: 52249
- Minimalne powiększenie: 18 x
- Maksymalne powiększenie: 55 x
- Średnica obiektywu: 65 mm
- Źrenica wyjściowa: 3.6 - 1.1 mm
- Odległość od oka: 18 mm
- Wodoszczelność: Tak
- Powłoki: MC
- Liniowe pole widzenia na 1000 m: 30-13 m
- Wyposażenie: okular: 7-21 Zoom, miękki pokrowiec pozwalający na prowadzenie obserwacji i przymocowanie lunety do statywu bez zdejmowania go, gwint 1/4" pozwalający na podłączeni do statywu, wbudowany gwint T-2 na okularze
- Waga w kg: 1.049 kg
| Marka | Celestron |
| Model | Ultima 65 |
| Rodzaj | Luneta prosta |
| Waga produktu | 1049,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 65,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie, pokrowiec typu stay-on |
| Długość całkowita | 40,60 cm |
| Maksymalne powiększenie | 21,00 x |
| Załączone wyposażenie | okular,pokrowiec,zakrywka na obiektyw |
| Minimalna odległość obserwacji | 6,10 m |