Luneta obserwacyjna Celestron Ultima 80 60 x 80 mm
- Marka
- Celestron
- Model
- Ultima 80
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1616,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 80,00 mm
Luneta obserwacyjna Celestron Ultima 80 - Kątowa (52250)
Luneta obserwacyjna z popularnej serii Ultima. Wyposażona w zmienne powiększenie oraz obiektyw o uniwersalnej średnicy 80 mm. Dzięki soczewkom pokrytym wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi i pryzmatom ze szkła BaK-4, obraz widziany przez lunetę jest czysty, klarowny i ostry.
Płynna zmiana powiększenia w szerokim zakresie 20-60x, pozwala zarówno na obserwacje rozległych krajobrazów, jak i na skupienie się na konkretnym elemencie np. zwierzynie, ptactwie, elementach architektury, ludziach czy przelatującym samolocie.
Kątowa budowa lunety ułatwia obserwacje w niskich pozycjach oraz sprawia, że można je prowadzić znacznie wygodniej i przez to dłużej. Kątowe lunety Ultima dobrze sprawdzają się zarówno podczas obserwacji terenowych, jak i w trakcie obserwacji nieba. Model można zamocować do statywu wyposażonego w standardowe złączę 1/4".
Wodoodporna obudowa sprawia, że luneta jest odporna na wilgoć, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu soczewek od środka.
W zestawie:
- luneta
- okular zoom 8-21 mm
- pokrowiec
- ściereczka do optyki
- zakrywka na obiektyw
Dane techniczne
- Powiększenie: 20-60x
- Średnica obiektywu: 80 mm
- Nachylenie okularu: 45 st.
- Kątowe pole widzenia: 2,0-1,0 st.
- Liniowe pole widzenia na 1000 m: 32-16,15 m
- Źrenica wyjściowa: 4,0-1,3 mm
- Odległość od oka: 18 mm
- Minimalna odległość ostrzenia: 8 m
- Wymiary: 490 x 90 x 190 mm
- Waga: 1616 g
Producent: Celestron, USA
| Marka | Celestron |
| Model | Ultima 80 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1616,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 80,00 mm |
| Długość całkowita | 49,00 cm |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Załączone wyposażenie | okular,pokrowiec,ściereczka,zakrywka na obiektyw |
| Minimalna odległość obserwacji | 8,00 m |