Luneta obserwacyjna Celestron Ultima 100 66 x 100 mm
- Marka
- Celestron
- Model
- Ultima 100
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 2000,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 100,00 mm
Luneta obserwacyjna Ultima 100
Najpopularniejsza seria lunet obserwacyjnych Celestrona - Ultima, to wysokiej jakości oraz ekonomiczne lunety ze zmiennym powiększeniem (zoom), występujące w trzech wielkościach oraz w odmianie prostej i kątowej. Sercem każdej lunety Ultima jest obiektyw achromatyczny z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, który dostarcza czystego, klarownego i ostrego obrazu o wysokim kontraście.Okular zastosowany w lunetach Celestron Ultima pozwala na płynną zmianę powiększenia (przybliżenia) lunety w szerokim zakresie, dzięki czemu lunety Ultima umożliwiają oglądanie zarówno rozległych krajobrazów, jak i skupienie się na konkretnym jego elemencie, np zwierzynie, ptactwie, elementach architektury, czy ludziach. Lunety Celestron Ultima proste znakomicie spisują się w obserwacjach z balkonu, czy z tarasu lub podczas obserwacji terenowych, np drugiego brzegu jeziora. Z kolei lunety kątowe można używać w zasadzie w każdych zastosowaniach, oraz nawet zwrócić je ku niebu, dzięki czemu można oglądać Księżyc, planety czy co jaśniejsze obiekty takie jak mgławice i gromady gwiazd, szczeglnie modelem o średnicy 100 mm, który zbiera bardzo dużo światła więc najlepiej nadaje się do obserwacji typowo nocnych. Ultima 65 z kolei jest bardzo kompaktowym instrumentem optycznym, który możesz zabrać dosłownie wszędzie, np do plecaka na wyprawę górską czy rowerową. Lunety o obiektywie 80 są najbardziej uniwersalne, powszechnie są używane w obserwacjach przyrody czy samolotów.Luneta Ultima 100 oferuje zmienne powiększenie (zoom) od 22 do 66x. W komplecie pokrowiec. Możliwość połączenia z aparatem lustrzanym. Okular nachylony pod kątem 45 stopni.
- Symbol u dostawcy: 52252
- Minimalne powiększenie: 22 x
- Maksymalne powiększenie: 67 x
- Średnica obiektywu: 100 mm
- Źrenica wyjściowa: 4.5 - 1.5 mm
- Odległość od oka: 18 mm
- Kątowe pole widzenia: 1.8-1
- Wodoszczelność: Tak
- Wypełnienie azotem: Tak
- Powłoki: MC
- Wyposażenie: pokrowiec, ściereczka do optyki, nakrywka na obiektyw, okular zoom 8-21 mm, luneta 100 mm
- Waga w kg: 2.0 kg
- Ogniskowa: 540 mm
| Marka | Celestron |
| Model | Ultima 100 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 2000,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 100,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna |
| Długość całkowita | 54,00 cm |
| Konstrukcja pryzmatów | porropryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 66,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 10,00 m |