Luneta obserwacyjna Dörr Danubia Kauz 10-30x50 Zoom 30 x 50 mm
- Marka
- Dörr
- Model
- Danubia Kauz 10-30x50 Zoom
- Waga produktu
- 400,00 g
- Średnica obiektywu
- 50,00 mm
- Informacje dodatkowe
- luneta wodoszczelna, pokrowiec typu stay-on
- Certyfikaty zgodności
- CE
Dorr 10-30 x 50 Danubia Kauz Zoom Spotting Scope
Data premiery:
Marka: Dorr
Waga: 2.337 gram
Wysokość: 2.9 cm
Szerokość: 5.9 cm
Długość: 12.6 cm
Producent: Dorr
Język:
Nośnik:
OPIS:
Product Description
This Danubia Kauz Forest 10-30x50 Zoom Spotting Scope is ideal for using outdoors and is perfect for using in lots of different situations. Ultra compact in its design, it is ideal for sports viewing, leisure and nature watching and can be set up on a table using the compact tripod which is included in the box. It has a large 50mm objective lens which gives excellent light transmission even in the most demanding situations and the fully-coated optics offer excellent performance. The zooming operation is easily controlled from the eyepiece, and focusing is achieved by adjusting the ribbed fine focus ring in the middle of the bridge. The viewing angle on the Danubia Kauz Zoom spotting Scope is 45 degrees, which makes it comfortable to use and it is easily mounted onto a standard tripod if so required. The scope comes complete with a stay-on case.
Box Contains
Danubia Kauz 10-30x50 Zoom Spotting Scope
Ideal For Nature and Sport Observation
Fully Coated Optics
Excellent Performance
Danubia Kauz 10-30x50 Zoom Spotting Scope
| Marka | Dörr |
| Model | Danubia Kauz 10-30x50 Zoom |
| Waga produktu | 400,00 g |
| Średnica obiektywu | 50,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, pokrowiec typu stay-on |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 30,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 10,00 m |