Kompaktowa luneta kątowa BRESSER Condor 15-45x50 Gen. II
- Marka
- Bresser
- Model
- Condor zoom
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1046,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 50,00 mm
Luneta Bresser CONDOR 15-45x50, okular kątowy
BRESSER Condor 15-45x50 to doskonała luneta do uniwersalnych zastosowań na zewnątrz wyposażona w okular ustawiony kątowo w stosunku do osi soczewek obiektywu. To instrument zarówno do obserwacji natury, ptaków i wydarzeń sportowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom instrument ten jest idealny w podróży.
W pełni wielokrotnie powlekana optyka zapewnia jasny i kontrastowy obraz nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Wygodny odstęp źrenicy wyjściowej umożliwi komfortowe prowadzenie obserwacji, obejmując całe pole widzenia, także osobom noszącym okulary. Wykręcane muszle oczne (twist-up) zapewnią także komfort obserwacji dla osób bez okularów. Centralne pokrętło ustawienia ostrości umożliwia szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości dla bezstopniowego powiększenia w zakresie od 15-45 razy.
Wodoodporny korpus lunety z adapterem statywowym umożliwia prowadzenie komfortowych obserwacji. Wysuwana osłona przeciwsłoneczna zabezpiecza zarówno przed kondensacją wilgoci jak i promieniami słońca.
Na wyposażeniu lunety znajduje się uniwersalny pokrowiec wykonany z wytrzymałego tworzywa. Podczas obserwacji pokrowiec może być założony, ponieważ istotne elementy obserwacyjne i regulacyjne jak okular, obiektyw, pokrętło ostrości, adapter statywowy są dostępne dla użytkownika.
Luneta Condor 15-45x50 może być mocowana na wszystkich statywach fotograficznych wyposażonych w śrubę z gwintem ¼". Zalecana nośność statywu powinna wynosić co najmniej 2 kg.
Luneta Condor 15-45x50 - podstawowe cechy
- uniwersalne zastosowanie na zewnątrz
- obserwacje przyrody, ptaków, wydarzeń sportowych
- bezstopniowe powiększenie 15x-45x
- okular ustawiony kątowo w stosunku do osi soczewek obiektywu
- optyka wykonana ze szkła BaK-4 wielokrotnie powlekana warstwami antyodbiciowymi
- okular LE o dużym odstępie źrenicy wyjściowej z wykręcanymi muszlami ocznymi typu twist-up
- jasne, ostre pełne kontrastu obrazy
- wodoodporny korpus
- wysuwana osłona przeciwsłoneczna
- Ustawienie okularu w stosunku do osi optycznej: kątowe (45 stopni)
- Średnica soczewki [mm]: 50
- Powiększenie: 15x-45x
- Pole widzenia z 1000m [m]: 50
- Kolor soczewek: zielony
- Warstwy antyodbiciowe: FMC|URC
- Pryzmaty: BaK4
- Wodoodporność: TAK
- Kolor korpusu: czarny
- Wymiary [mm]: 305x80x160
- Waga [kg]: 1,046
- Wyposażenie lunety: adapter statywowy|pokrowiec ochronny
| Marka | Bresser |
| Model | Condor zoom |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1046,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 50,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie, pokrowiec typu stay-on |
| Długość całkowita | 305,00 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 45,00 x |