Luneta Bresser Pirsch 20–60x80
- Marka
- Bresser
- Model
- Pirsch 20 -
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1650,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 80,00 mm
Luneta - Bresser - PIRSCH 20-60x80
Lunety Bresser serii Pirsch to dwa rodzaje lunet różniących się wielkością obiektywu. Wyposażone są w kątowo ustawiony okular o zmiennej ogniskowej. Porropryzmatyczny układ optyczny z optyką ze szkła BaK4 i soczewkami powleczonymi warstwami typu FMC oraz powłokami antyrefleksyjnymi zapewnia ostre jasne i pełne kontrastu obrazy. Wodoodporny układ optyczny zapewnia trwałość oraz niezawodność podczas obserwacji prowadzonych w różnych warunkach. Doskonałe dla entuzjastów natury oraz dla wszystkich, którzy wymagają jasnych, pełnych szczegółów, kontrastowych obrazów. Z powodzeniem oddają obrazy pejzaży, zwierząt, ludzi, punktów orientacyjnych a także niezbyt odległych obiektów na niebie.
Lunety BRESSER - Pirsch - podstawowe cechy
Warstwy FMC i pryzmaty BaK4 - wszystkie lunety serii Pirsch posiadają precyzyjnie wykonane soczewki pokryte warstwami antyodbiciowymi typu FMC oraz pryzmaty ze szkła BaK4. Pozwalają uzyskiwać obrazy, jakich nie zapewnią inne znane urządzenia z tej klasy.
Precyzyjne pokrętło ustawiania ostrości - lunety Pirsch posiadają wygodne w użytkowaniu i ergonomicznie usytuowane pokrętło ustawienia ostrości zapewniające, że ustawianie ostrości jest proste i precyzyjne.
Obrotowy system mocowania lunety do statywu - dzięki niemu lunety serii Pirsch mogą być dowolnie ustawiane w celu zapewnienia komfortu obserwacji.
Zmiennoogniskowe okulary - dzięki zmiennej ogniskowej okularu można dobrać odpowiednie do potrzeb powiększenia.
Odporna konstrukcja - wszystkie lunety Pirsch mają korpus wykonany ze stopu charakteryzującego się znaczną odpornością i niewielkim ciężarem. Gwarantuje to, że lunety są lekkie, przenośne a jednocześnie trwałe i odporne na różne zdarzenia.
Pokrycie korpusu zbrojoną gumą - pancerz ze zbrojonej gumy chroni lunetę przed uderzeniami i możliwymi uszkodzeniami w czasie użytkowania
Wodoodporność - zapewnia trwałość i odporność na zaparowywanie układu optycznego
Osłona przeciwsłoneczna - eliminuje blask promieni słonecznych
- Ustawienie okularu w stosunku do osi optycznej: 45 stopni|kątowe
- Średnica soczewki [mm]: 80
- Powiększenie: 20x-60x
- Pole widzenia z 1000m [m]: od 29 do 15
- Kolor soczewek: zielony
- Warstwy antyodbiciowe: FMC
- Pryzmaty: BaK4
- Wodoodporność: TAK
- Kolor korpusu: ciemnozielony
- Wymiary [mm]: 425x100x173
- Masa [g]: 1650
- Wyposażenie lunety: pokrowiec ochronny
| Marka | Bresser |
| Model | Pirsch 20 - |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1650,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 80,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie, pokrowiec typu stay-on |
| Długość całkowita | 17,30 cm |
| Konstrukcja pryzmatów | porropryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Załączone wyposażenie | pokrowiec |
| Minimalna odległość obserwacji | 6,50 m |