Luneta obserwacyjna Vanguard HD 82A 60 x 82 mm
- Marka
- Vanguard
- Model
- HD 82A
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1810,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 82,00 mm
VANGUARD Endeavor HD 82A
VOEN82AHD
Luneta Endeavor HD jest najbardziej zaawansowanym sprzętem z kategorii optyki jaką Vanguard kiedykolwiek wyprodukował. System optyczny angażuje szkło o wyjątkowo niskiej dyspersji, aby zapewnić dokładne odwzorowanie kolorów i praktycznie wyeliminować rozmycie kolorów konturów. Obiektyw jest całkowicie i wielokrotnie pokryty by zapewnić optymalną transmisję światła i posiada fazę powlekaną pryzmatem dachowym BAK4. Endeavor 82A ma w zestawie obiektyw 82 mm i zakrzywiony okular z powiększeniem 20-60x. Cechuje go przedłużany, pokryty gumą okular z imponującą źrenicą wyjściową nawet w najwyższym ustawieniu zoom. Luneta zapewnia również bardzo duże pole widzenia. Wbudowana osłona przeciwsłoneczna eliminuje oślepiające światło przy bezpośrednim patrzeniu na słońce, posiada też wyściełaną osłonę przeciwdeszczową z paskiem noszonym przez ramię. Endeavor HD wyposażony jest w wygodne pokrętło do szybkiego i precyzyjnego ustawiania ostrości. Lunetę można bez problemu przymocować do głowic Vanguard (i innych), które wyposażone są w uniwersalne płytki bez używania szybkozłączki.
Luneta Endeavor HD jest najbardziej zaawansowanym sprzętem z kategorii optyki jaką Vanguard kiedykolwiek wyprodukował. System optyczny angażuje szkło o wyjątkowo niskiej dyspersji, aby zapewnić dokładne odwzorowanie kolorów i praktycznie wyeliminować rozmycie kolorów konturów. Obiektyw jest całkowicie i wielokrotnie pokryty by zapewnić optymalną transmisję światła i posiada fazę powlekaną pryzmatem dachowym BAK4. Endeavor 82A ma w zestawie obiektyw 82 mm i zakrzywiony okular z powiększeniem 20-60x. Cechuje go przedłużany, pokryty gumą okular z imponującą źrenicą wyjściową nawet w najwyższym ustawieniu zoom. Luneta zapewnia również bardzo duże pole widzenia. Wbudowana osłona przeciwsłoneczna eliminuje oślepiające światło przy bezpośrednim patrzeniu na słońce, posiada też wyściełaną osłonę przeciwdeszczową z paskiem noszonym przez ramię. Endeavor HD wyposażony jest w wygodne pokrętło do szybkiego i precyzyjnego ustawiania ostrości. Lunetę można bez problemu przymocować do głowic Vanguard (i innych), które wyposażone są w uniwersalne płytki bez używania szybkozłączki.
Marka Vanguard to światowy lider w produkcji wysokiej jakości akcesoriów z kategorii foto-video. Od lat wspiera profesjonalistów i pasjonatów fotografii w realizowaniu ich codziennej pracy i rozwijaniu hobby.
W bogatym katalogu produktów posiada statywy, monopody, głowice, torby, skrzynie na sprzęt fotograficzny.
W ofercie Vanguard znajdują się również szeroka gama lornetek i monokularów oraz akcesoria dedykowane myślistwu. Na polskim rynku marka jest dostępna od ponad dekady.
Międzynarodową reputację zdobyła wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku fotograficznego na innowacyjność i budując zaufanie klientów jakością sprzętu.
| Marka | Vanguard |
| Model | HD 82A |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1810,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 82,00 mm |
| Informacje dodatkowe | okular w zestawie |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Konstrukcja pryzmatów | dachopryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Załączone wyposażenie | Podręcznik użytkownika |
| Minimalna odległość obserwacji | 4,50 m |