Luneta obserwacyjna Hawke Endurance ED 15-45x60 kątowa
- Marka
- Hawke
- Model
- ENDURANCE ED 15-45X60
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 895,00 g
- Średnica obiektywu
- 60,00 mm
- Długość całkowita
- 30,80 cm
Luneta obserwacyjna Hawke Endurance ED 15-45 × 60 zapewnia wyraźny obraz o kontrastowych kolorach. Efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu systemu Fully Multi Coated (FMC), który obejmuje wielowarstwowe powłoki na wszystkich soczewkach. Z uwagi na satysfakcjonujące parametry i wysoką jakość wykonania, luneta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego wypoczynku oraz myśliwym.
Luneta obserwacyjna Hawke Endurance ED – precyzyjna i poręczna
Luneta wykorzystuje układ optyczny oparty na systemie pryzmatu typu Porro, co pozwala zachować zwartą i poręczną konstrukcję bez utraty jakości obrazu. Soczewki optyczne BAK-4 o niskiej dyspersji (Extra-low Dispersion Glass) zapewniają wyrazisty obraz bez załamań ani zniekształceń.
Endurance ED posiada podwójne pokrętło ostrości pozwalające na bardzo precyzyjne ogniskowanie oraz regulowaną muszlę oczną. Sprzęt jest również kompatybilny z systemem mocowania aparatów Digi-Spektiv.
Luneta jest wodoodporna oraz niepodatna na zaparowanie. W komplecie z urządzeniem otrzymamy ściereczkę do czyszczenia optyki oraz futerał ułatwiający przenoszenie i ochronę optyki, pas nośny oraz zaślepki na soczewki.
Luneta obserwacyjna Hawke Endurance ED – cechy
- Szkło optyczne o niskiej dyspersji;
- niepodatność na zamoczenie i zaparowanie;
- precyzyjny mechanizm ogniskowania;
- podwójne pokrętło ostrości pozwala na precyzyjne ogniskowanie;
- kompatybilna z systemem mocowania aparatów Digi-Spektiv;
- w zestawie liczne akcesoria – m.in. futerał ułatwiający przenoszenie oraz pas nośny.
DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
- Gaz wypełniający: Azot
- Kątowe pole widzenia [°]: 2.8
- Liniowe pole widzenia na 1000 m [m]: 49-26
- Min. odległość ostrzenia [m]: 2,5
- Odległość od oka [mm]: 4 - 1,3
- Powiększenie [×]: 15-45
Dane dodatkowe
- Możliwość zamontowania statywu: tak
- Typ lunety (budowa): kątowa
Wymiary
- Długość całkowita [mm]: 308
- Masa [g]: 895
- Średnica obiektywu [mm]: 60
W zestawie
- Elementy zestawu lunety: pasek na ramię, pokrowiec, zakrywki na szkła, luneta
Informacje producenta
- Producent: Hawke, Wielka Brytania
| Marka | Hawke |
| Model | ENDURANCE ED 15-45X60 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 895,00 g |
| Średnica obiektywu | 60,00 mm |
| Długość całkowita | 30,80 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 45,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 2,50 m |