Luneta obserwacyjna Focus Viewmaster 20-60x80 + Statyw Velbon VM638
- Marka
- Focus Nordic
- Model
- VIEWMASTER 20-60X80
- Rodzaj
- Luneta kątowa
- Waga produktu
- 1400,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 80,00 mm
Focus Viewmaster ED 20-60x80 WP + Velbon Videomate 638
Focus Viewmaster ED to nowa luneta obserwacyjna, która przenosi obserwację ptaków i przyrody na zupełnie nowy poziom.
To bardzo jasna luneta obserwacyjna z dużym obiektywem o średnicy 80 mm i pryzmatami ze szkła Bak-4, które są uważane za jedne z najlepszych pryzmatów porro, ponieważ są wykonane z najwyższej jakości szkła optycznego. Te elementy w połączeniu z obiektywem ze szkła ED przekładają się na bardzo wyraźny obraz.
Za pomocą tej lunety obserwacyjnej można uzyskać niewiarygodnie wyraźny i naturalnie wyglądający obraz.
Najbliższa odległość ustawiania ostrości wynosi jedynie 5,5 m. Podwójny mechanizm ustawiania ostrości ułatwia szybkie i precyzyjne ostrzenie, aby nigdy nie przeoczyć żadnego interesującego obiektu. Duże pole widzenia ułatwia wyszukiwanie i śledzenie ptaków. Pole widzenia wynosi 42–19 m przy odległości 1000 m.
Luneta jest wodoszczelna i wypełniona azotem, co powoduje, że w jej wnętrzu nigdy nie dochodzi do skraplania się wody.
Luneta obserwacyjna Focus Viewmaster ED jest sprzedawana w zestawie z praktycznym pokrowcem typu stay-on, który ją zabezpiecza i umożliwia wygodny transport. Dzięki niemu twoja luneta obserwacyjna jest zabezpieczona nawet wtedy, gdy właśnie z niej korzystasz.
Dane techniczne:
-
Osłona okularu: Twist-Up
-
Typ pryzmatu: Porro
-
Obiektyw (mm): 80 mm
-
Powiększenie (x): 20-60 x
-
Powłoka optyczna: FMC
-
Współczynnik zmierzchu: 40
-
Rodzaj szkła: ED
-
Pole widzenia (kąt): 2,1-1,1 °
-
Średnica plamki wyjściowej: 4-1,33 mm
-
Pole widzenia (pozorne): 42-66 °
-
Długość źrenicy wyjściowej: 20-18 mm
-
Najbliższy punkt ostrzenia (m): 5,5 m
-
Obszary użytkowania: Natura, Polowanie, Ptak
-
Waga (g): 1400 g
-
Wymiary (gł x szer x wys): 400x96x165 mm
- Wodoodporność (m): Tak
| Marka | Focus Nordic |
| Model | VIEWMASTER 20-60X80 |
| Rodzaj | Luneta kątowa |
| Waga produktu | 1400,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 80,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie, pokrowiec typu stay-on, szkła ED |
| Konstrukcja pryzmatów | porropryzmatyczna |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Minimalna odległość obserwacji | 5,50 m |