Luneta FireField 12-36x50 SE KIT prosta
- Marka
- firefield
- Model
- 12-36x50SE
- Rodzaj
- Luneta prosta
- Waga produktu
- 550,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 50,00 mm
Luneta FireField 12-36x50 SE KIT (SKU: FF11016K)
FireField 12-36x50 SE to profesjonalna luneta przeznaczona zarówno dla miłośników obserwacji zwierząt czy krajobrazu, jak i do zastosowania w obserwacji celu przy strzelaniu na średnie i dalekie odległości.
Optyka tego modelu wykonana została ze starannie wybranych materiałów, gwarantujących uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu. Do wytworzenia pryzmatu zastosowano szkło BaK-4 (kron barowy), a wszystkie powierzchnie soczewek pokryte zostały pełną powłoką wielowarstwową, dzięki czemu uzyskano wysoki kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów w całym polu widzenia lunety.
Dla zapewnienia pełnej odporności na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych luneta FireField 12-36x50 SE wyposażona została w uszczelniony korpus, spełniający wymogi wodoodporności klasy IPX6, a dzięki wypełnieniu go suchym azotem wyeliminowane zostało ryzyko zaparowywania podczas nagłych zmian temperatury.
W zestawie znajduje się stabilny statyw stołowy umożliwiający komfortowe prowadzenie obserwacji. Luneta może byś jednak zamontowana na dowolnym innym trójnogu posiadającym złącze śrubowe 1/4".
Najważniejsze cechy lunety FireField 12-36x50 SE
• układ optyczny o powiększeniu 12 - 36x z pryzmatem wykonanym ze szkła BaK-4
• soczewki pokryte pełną powłoką wielowarstwową
• wypełniony azotem korpus spełniający wymogi normy IPX6
• możliwość podłączenia aparatu cyfrowego poprzez dedykowane przejściówki (dostępne oddzielnie)
Parametry techniczne
• konstrukcja optyczna: luneta prosta
• powiększenie: 12 - 36x
• średnica obiektywu: 50 mm
• pole widzenia: 2,84 - 1,4° / 50 - 24 m @ 1000 m
• rozdzielczość: 4,5"
• odsunięcie źrenicy wyjściowej: 18,9 - 15,3 mm
• źrenica wyjściowa: 4,1 - 1,4 mm
• minimalna odległość obserwacji: 4 m
• regulacja ostrości: centralna
• ogniskowanie: wewnętrzne
• zakres regulacji dioptrycznej: -4 ÷ +8 D
• materiał soczewek: szkło optyczne
• materiał pryzmatu: szkło BaK-4
• powłoka układu optycznego: pełna powłoka wielowarstwowa (FMC)
• wypełnienie gazem obojętnym: tak, azot
• wodoodporność: tak, klasa IPX-6
• zakres temperatury pracy: 0 - 40°C
• materiał korpusu: tworzywo sztuczne
• okular: mocowany na stałe do korpusu
• gwint do statywu: tak, 1/4"
• wymiary: 285 x 100 x 75 mm
• waga: 550 g
Elementy zestawu
• luneta FireField 12-36x50 SE
• pokrowiec transportowy
• zaślepki na okular i obiektyw
• ściereczka do czyszczenia optyki
• trójnóg stołowy
[[LUN12-36X50SE_FIF]] wmagazynie_chr.php
| Marka | firefield |
| Model | 12-36x50SE |
| Rodzaj | Luneta prosta |
| Waga produktu | 550,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 50,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie |
| Długość całkowita | 28,50 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 36,00 x |
| Załączone wyposażenie | Kompaktowy statyw, Osłony na obiektyw i okular, Torba transportowa |
| Minimalna odległość obserwacji | 4,00 m |