Luneta Firefield 20-60x60 SE prosta
- Marka
- firefield
- Model
- 20-60x60SE
- Rodzaj
- Luneta prosta
- Waga produktu
- 638,00 g
- Szkło w pryzmatach
- BaK-4
- Średnica obiektywu
- 60,00 mm
Luneta Firefield 20-60x60 SE Spotting Scope Kit (FF11018K)
Firefield 20-60x60SE to profesjonalna luneta przeznaczona zarówno dla miłośników obserwacji zwierząt czy krajobrazu, jak i do zastosowania w obserwacji celu przy strzelaniu na średnie i dalekie odległości.
Optyka tego modelu wykonana została ze starannie wybranych materiałów, gwarantujących uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu. Do wytworzenia pryzmatu zastosowano szkło BaK-4 (kron barowy), a wszystkie powierzchnie soczewek pokryte zostały pełną powłoką wielowarstwową (FMC), dzięki czemu uzyskano wysoki kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów w całym polu widzenia lunety.
Dla zapewnienia pełnej odporności na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych luneta Firefield 20-60x60SE wyposażona została w uszczelniony korpus, spełniający wymogi wodoodporności klasy IPX6, a dzięki wypełnieniu go suchym azotem wyeliminowane zostało ryzyko zaparowywania podczas nagłych zmian temperatury.
W zestawie znajduje się stabilny statyw stołowy umożliwiający komfortowe prowadzenie obserwacji. Luneta może być również zamontowana na dowolnym innym trójnogu posiadającym standardowe złącze śrubowe 1/4".
Najważniejsze cechy lunety Firefield 20-60x60SE
• Układ optyczny o powiększeniu 20 - 60x z pryzmatem wykonanym ze szkła typu BaK-4
• soczewki pokryte pełną powłoką wielowarstwową
• wypełniony azotem korpus spełniający wymogi normy IPX6
Parametry techniczne
• konstrukcja optyczna: luneta prosta
• powiększenie: 20 - 60x
• średnica obiektywu: 50 mm
• pole widzenia: 2,1 - 1,1° / 37 - 19 m @ 1000 m
• rozdzielczość: 4"
• odsunięcie źrenicy wyjściowej: 17 - 13,5 mm
• źrenica wyjściowa: 3,15 - 1,05 mm
• minimalna odległość obserwacji: 5 m
• ogniskowanie: wewnętrzne (IF)
• zakres regulacji dioptrycznej: -4 /; +8 D
• materiał soczewek: szkło optyczne
• materiał pryzmatu: szkło BaK-4
• powłoka układu optycznego: pełna powłoka wielowarstwowa (FMC)
• wypełnienie gazem obojętnym: tak, azot
• wodoodporność: tak, klasa IPX-6
• zakres temperatury pracy: 0 - 40°C
• materiał korpusu: tworzywo sztuczne
• okular: mocowany na stałe do korpusu
• gwint do statywu: tak, 1/4"
• wymiary: 350 x 145 x 75 mm
• waga: 638 g
Elementy zestawu
• Luneta Firefield 20-60x60SE
• pokrowiec
• trójnóg stołowy
• dokumentacja
[[LUN20-60X60SE_FIF]] wmagazynie.php
| Marka | firefield |
| Model | 20-60x60SE |
| Rodzaj | Luneta prosta |
| Waga produktu | 638,00 g |
| Szkło w pryzmatach | BaK-4 |
| Średnica obiektywu | 60,00 mm |
| Informacje dodatkowe | luneta wodoszczelna, okular w zestawie |
| Długość całkowita | 35,00 cm |
| Certyfikaty zgodności | CE |
| Maksymalne powiększenie | 60,00 x |
| Załączone wyposażenie | nylonowy futerał transportowy, regulowany statyw |
| Minimalna odległość obserwacji | 5,00 m |